Każdy rowerzysta powinien posiadać w swojej szafie koszulki rowerowe. Minęły czasy, kiedy zwykły t-shirt był wykorzystywany we wszystkich dziedzinach sportu. Teraz każda dyscyplina ma dedykowaną dla siebie specjalną odzież sportową.

Odpowiedni strój na rower
Wsiadając na rower warto mieć założony specjalny strój. Głównym zadaniem koszulki termoaktywnej, która przeważnie zakładana jest jako pierwsza, jest odprowadzanie wilgoci. Dzieje się tak dzięki elastyczności, która powoduje, że koszulka dopasowuje się do ciała, a także elementom ażurowym, dzięki którym wilgoć jest wolniej wchłaniana niż odparowywana z ciała.

Koszulki na rower termoaktywne są antybakteryjne. Główną ich zaletą jest ochrona przed wiatrem. Na rower najlepiej ubierać się „na cebulkę”. Każda warstwa stroju pełni określone funkcje. W każdych warunkach atmosferycznych sprawdzi się podczas wycieczki rowerowej łączenie ze sobą warstwy średniej, zewnętrznej, a także podstawowej. Jeżeli ubiera się warstwowo, warto się trzymać zasady kapilarnej. Polega ona na tym, że włókna, które są puste w środku, przejmują ze skóry wilgoć i zostaje ona wytransportowana do kolejnej warstwy ubioru, z której pot ulega odparowaniu. Możliwe jest to tylko wtedy, gdy ubranie idealnie przylega do skóry.

Odpowiednia prezentacja
Ważne jest także to, by koszulka ładnie się prezentowała, miała odpowiedni kolor i fason. Bo przecież również podczas treningu na rowerze warto atrakcyjnie wyglądać. Dobrze także, jeżeli koszulka posiada panele pod pachami, których głównym zadaniem jest odprowadzenie wilgoci na zewnątrz. Koszulka winna także posiadać elementy odblaskowe, dzięki którym będzie się bardziej widocznym na drodze.

Podsumowanie
Zanim podejmie się decyzję o zakupie nowej koszulki, warto dowiedzieć się z jakiego materiału jest wykonana i czy poradzi sobie z odprowadzeniem wilgoci. Właściciel takich koszulek rowerowych ma także się w nich dobrze czuć.